Salon Kosmetyczny Lejdis

NOWINKI

CIEKAWOSTKI

APTOS

APTOS - to metoda odmładzania wyglądu oparta na aplikacji absorbowalnych/rozpuszczalnych nici w skład których wchodzi kwas L-polimlekowy. Nici zostały opracowane ponad 16 lat temu i od tamtej pory sukcesywnie jest udoskonalana zarówna technika ich produkcji jak i metody aplikacji.

Do momentu opracowania nici APTOS w przypadkach korekcji objętości twarzy, opadających policzków, głębokich fałdów mimicznych (nosowo-wargowych, marionetki), wiotkiej skóry w obrębie szyi, ramion, piersi i kolan stosowano jedynie wypełniacze. Kwas hialuronowy był co prawda spośród nich stosowany najczęściej (nici hialuronowe, depozyty), ale wykorzystywano też Sculptrę (sproszkowany kwas L-polimlekowy) oraz Radiesse (hydroksyapatyt wapnia). Każdy z preparatów dodawał objętości twarzy, korygował bruzdy i wywoływał efekt umiarkowanego napięcia skóry twarzy lub szyi. Niestety często efekty nie były zadowalające. Dodanie objętości w górnej części policzka w celu jego uniesienia czy podanie preparatu w obwisłą skórę szyi jedynie w niewielkim stopniu poprawiały te defekty. Często twarz wyglądała przez to na grubszą a szyja stawała się nadmiernie mięsista.

Niedawne próby stosowania "złotych nici" zakończyły się niepowodzeniem. Co prawda sam zabieg był bezpieczny ale ze względu na obecność metalu nie można było później wykonywać żadnych innych zabiegów odmładzających (laser, zabiegi z użyciem RF).

Wykonanie zabiegu APTOS w wielu przypadkach stanowi jedyne rozwiązanie w/w problemów bez konieczności kierowania do chirurga plastycznego.

Zabiegi z użyciem linii nici APTOS są wykonywane w znieczuleniu miejscowym i polegają na implantacji nici korygujących przez jeden punkt wkłucia. Wprowadzanie nici może odbyć się przez mikrokaniule lub za pomocą igieł na stałe połączonych z nićmi, które po zabiegu odcina się pozostawiając w tkankach jedynie nici.

Osiągnięty efekt może być porównywalny z tradycyjną interwencją chirurgiczną, ale bez długotrwałego okresu rekonwalescencji. Metoda wprowadzenia nici jest bardzo łatwa, bezpieczna i nie pozostawia blizn, daje długotrwały efekt liftingujący. Doskonale sprawdza się w opracowywaniu obwisłych policzków i szyi, uniesienia brwi, zaznaczenia linii żuchwy, uniesienia piersi, poprawy wiotkości skóry ramion.

Wskazania:
1. wiotka i obwisła szyja
2. obwisłe policzki - tzw. chomiki
3. wiotka skóra ramion, piersi i nad kolanami
4. utrata objętości twarzy

Przeciwwskazania:
1. choroby autoimmunologiczne
2. nadciśnienie
3. hemofilia
4. stany zapalne i nowotwory w obszarze planowanego zabiegu
5. tendencja do przerostu i bliznowacenia
6. zaburzenia krwi
7. ciąża i laktacja
8. wprowadzone wcześniej nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym

Zabieg ze względu na prostotę i bezpieczeństwo nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Jeśli pacjent przyjmuje leki przeciwzakrzepowe należy odstawić je na 7 dni przed planowanym zabiegiem. Jedynie w przypadku bardzo rozległych zabiegów wykonywanych w kilku okolicach jednoczasowo należy wykonać: morfologię krwi, ob, zbadać krzepliwość.

Zabieg należy planować tak by ewentualne siniaki, które mogą się pojawić nie ograniczały zawodowo lub towarzysko przez kolejne 7-10 dni.

Przebieg zabiegu:
1. zaplanowanie obszaru zabiegu i omówienie rodzaju korekcji z pacjentką z doborem odpowiednich nici
2. odkażenie pola zabiegowego
3. oznaczenie punktów wprowadzenia mikrokaniuli
4. podanie znieczulenia nasiękowego w linii implantacji nici
5. odczekanie ok. 20 minut na zadziałanie znieczulenia
6. wprowadzenie nici
7. usunięcie mikrokaniuli lub odcięcie nici
8. manualne ułożenie tkanek (ucisk lub przesunięcie policzka, szyi...)

Efekt jest widoczny od razu po zabiegu i ulega dalszej poprawie w ciągu kolejnych tygodni. Podtrzymanie efektu polega na wykonywaniu innych zabiegów ujędrniających w czasie od 3 miesiąca po zabiegu APTOS.

Dobrze zaplanowany i wykonany zabieg nie wymaga powtórki do 1,5-2 lat.

Kontrola po wizycie powinna odbyć się po około 5-7 dniach. Do 10 dni należy ograniczyć mimikę twarzy by nici nie przesunęły się w tkankach.

LIGHT LIFT ELEGANCE - najdelikatniejsze nici do korekcji drobnych defektów.
EXCELLENCE VISAGE - nici wprowadzanie mikrokaniulą zakotwiczające się w tkance, korekcja dużych ubytków objętości, wisząca szyja i policzki.
Seria LIGHT LIFT : THREAD 2G, NEEDLE 2G - grube ale rozpuszczalne nici do korekcji poważnych defektów związanych ze starzeniem (bardzo wisząca skóra szyi i policzki)

W mojej praktyce traktuję pacjentów indywidualnie. Jeśli korekcja wymaga niewielkiej interwencji na którą zawsze stawiam, wykonuję zabieg z użyciem niewielkich ilości wypełniaczy czy botoxu. W ofercie medycyny estetycznej brakowało jednak metody z jednej strony skutecznej w poważnych problemach związanych ze starzeniem a z drugiej wykonywanych bez użycia skalpela i z krótkim okresem powrotu do dawnej aktywności. System nici APTOS spełnia w zasadzie wszystkie oczekiwania: jest bezpieczny dla pacjenta, łatwy do wykonania w warunkach ambulatoryjnych, daje natychmiastowy efekt poprawiający się w czasie, nie ogranicza korzystania z innych metod odmładzania (lasery, fale radiowe RF, exilis, masaż manualny itd.), jest sprawdzony i od lat stosowany przez lekarzy na całym świecie w uznanych klinikach medycyny estetycznej.

Krem - HYDRA PRODIGE

HYDRA PRODIGE – rewolucyjny, nowy produkt dla suchej i bardzo suchej skóry bez parabenów.

Koktajl aktywnych i innowacyjnych składników oraz delikatna tekstura kremu daje razem nadzwyczajne efekty HYDRA PRODIGE. Głównym składnikiem aktywnym pochodzenia roślinnego zwiększającym rezerwy wody w skórze oraz wzmacniającym jej funkcje obronne ograniczając odwodnienie skóry jest Aquaxyl . Dodatkowo w kremie zawarty jest kwas hialuronowy, Moist 24, Phylderm Vegetal, lotos oraz niebiesko-zielona alga.

Innowacyjna formuła kremu wpływa na powiększenie rezerwy wilgoci w skórze dla optymalnego nawilżenia i poprawienia odporności. Od pierwszej aplikacji krem łagodzi napięcie skóry i usuwa poczucie dyskomfortu. Dzień po dniu skóra jest ożywiona i promienna. Sucha i bardzo sucha skóra gwałtownie staje się miękka i gładka.

Wspaniałe rezultaty już po 7 dniach używania kremu:
- nawilżona skóra (91%)
- miękka skóra (92%)
- zdrowsza skóra (87%)
- ocena satysfakcji 87%

7 nowych usług

7 nowych usług

laser

laser

oferta

oferta

thalac

thalac

Studio Lejdis na Facebooku

NASZE REALIZACJE

Nasze realizacje: zabiegi kosmetyczne Nasze realizacje: zabiegi kosmetyczne Nasze realizacje: zabiegi kosmetyczne

NEWSLETTER:

Otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach.

Zapisz się do naszego newslettera!

MAPA DOJAZDU O NAS GALERIA OFERTA NOWE USŁUGI PROMOCJE NOWINKI PARTNERZY KONTAKT POLITYKA PRYWATNOŚCI
Copyright © 2012 Studio Urody Lejdis
Projekt i realizacja:
www.slawko.eu